Darbeci Semih Terzi'nin eşine 18 yıl

Darbeci Semih Terzi'nin eşine 18 yıl

15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Şehit Ömer Halisdemir tarafından öldürülen Semih Terzi'nin eşi, yargılandığı dava kapsamında 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ankara'da devam eden Akıncı Davası'nın duruşmasında ise müştekiler ile sanıklar arasında gerginlik çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi sırasında şehit astsubay Ömer Halisdemir tarafından öldürülen darbeci general Semih Terzi'nin eşi Nazire Terzi'nin yargılandığı davada karar çıktı.

Terzi 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Nazire Terzi hakkında, "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım" suçlaması ile 52,5 yıla kadar hapis talebiyle dava açmıştı.
Davada mütalaasını sunan savcı, sanığın "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istemişti.

15 Temmuz gecesi, Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 473 kişinin yargılandığı davanın duruşması gerginliğe sahne oldu.
Savunma yapan, Meclis binası ile TÜRKSAT'ı bombalayan eski pilot yüzbaşı Hüseyin Türk, gözaltında ve savcılıkta verdiği ifadeleri kabul etmediğini söyledi.

Türk'ün, Akıncı Üssü hakkında ekrana yansıtılan kroki üzerinden bilgi vermesi üzerine müştekilerin, "Meclis'i nasıl bombaladığı anlat. TÜRKSAT'ı nasıl vurduğunu anlat" sözüne sanık karşılık verince tansiyon yükseldi, tartışmaya diğer sanıklar da katıldı. Güvenlik güçleri taraflar arasında barikat oluşturuldu.

Gerginliğin devam etmesi üzerine Mahkeme Başkanı Selfet Giray, duruşmaya ara verdi, salonun boşaltılmasını istedi.

FETÖ soruşturmaları kapsamında zanlılara yönelik gözaltı işlemleri de devam etti.
Kahramanmaraş merkezli 8 ilde 13 adrese eş zamanlı operasyon yapıldı, 10 kişi gözaltına alındı.

Adreslerde bulunan dijital materyallere el konuldu..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz