CHP'nin yeni MYK listesi belli oldu

CHP'nin yeni MYK listesi belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 36. Olağan Kurultayı’nda seçilen Parti Meclisi üyelerinin ardından gözler, Merkez Yönetim Kurulu’na çevrilmişti. O liste de belli oldu.. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yeni dönemde Genel Başkan Yardımcılıklarının sayısını 12’den 17’ye çıkarttı. Bazı görev alanları ayrıldı; bazıları da birleştirildi... İşte, Kılıçdaroğlu'un yeni A takımı...

Önce Parti Meclisi.. Ardından da Merkez Yönetim Kurulu... 36. Olağan Kurultay sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi'nde vitrin yenilendi..

"Genel Başkan'ın A Takımı" olarak nitelenen Merkez Yönetim Kurulu listesi belli oldu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yeni dönemde Genel Başkan Yardımcılıklarının sayısını 12’den 17’ye çıkarttı. Bazı görev alanları ayrıldı, bazıları birleştirildi. “Eğitim politikaları, basınla ilişkiler ve kurumsal iletişim, kamu diplomasisi, hukuk politikaları” gibi yeni görev alanları tanımlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi geçen Akif Hamzaçebi, Kamil Okyay Sındır’ın yerine Genel Sekreterlik koltuğuna oturdu. Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz, yeni oluşturulan “Kamu Diplomasisi”nden Sorumlu Genel başkan Yardımcısı olurken, İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 18 kişilik MYK’ya 3 kadın girebildi.

Parti örgütünden sorumlu genel başkan yardımcılığına atanan Bülent Tezcan'ın parti sözcülüğüne de devam etmesi kararı alındı..

Fethi Açıkel, Arge-Bilim Yönetim ve Kültür Platformu'ndan sorumlu genel başkan yardımcılığına, Tuncay Özkan Basınla ilişkiler ve Kurumsal İletişim'den sorumlu genel başkan yardımcılığına getirildi..

Veli Ağbaba, İşçi sendikaları, meslek odaları ve siviltoplum kuruluşlarından sorumlu genel başkan yardımcılığı, Seyit Torun da, Yerel yönetim politikalarından sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine devam etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz