Meclis'i bu hafta da yoğun mesai bekliyor

Meclis'i bu hafta da yoğun mesai bekliyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bu hafta da yoğun bir mesai bekliyor... Yatırım ortamının iyileştirilmesini öngören tasarı, Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmelerin ardından bu hafta Genel Kurul'a geliyor... Dışişleri Komisyonu'nda ise, Uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin tasarılar görüşülecek...

Komisyon çalışmaları tamamlandı... Sıra, Genel Kurul'daki görüşmelerine geldi... Meclis, bu hafta, yatırım ortamının iyileştirilmesini öngören tasarı için yoğun mesai yapacak...

Tasarıya göre, noterlerde düzenlenen sözleşmelerin tapu müdürlüğüne gönderilmesi durumunda gerekli tescil işlemlerinin önü açılmış olacak... Kırsal bölgelerde, mera vasfında olan yerlere de baz istasyonu ve diğer elektronik haberleşme altyapıları ve sistemleri kurulabilecek.. Altyapı kazı izinleri için ilgili belediyeden izin belgesi alınacak.. İzinsiz altyapı kazısı yapanlara veya altyapı kazı alanını usulüne uygun kapatmayanlara para cezası verilecek..

Tasarıyla, Belediyeler "e-Belediye" bilgi sistemini kullanacak.

Yatırım ortamının iyileştirilmesini öngören tasarının bazı maddeleri, İcra ve İflas Kanunu'nu ilgilendirdiği için sözkonusu düzenlemeler Adalet Komisyonu'na gönderilmişti.. Alt komisyon öngörülen değişikliklerle ilgili raporunu hazırladı. Bu hafta o rapor da, Adalet Komisyonu'nda görüşülecek..

Dışişleri Komisyonu'nun, 14 Şubat günü gerçekleştireceği toplantıda ise, Uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin tasarılar ele alınacak..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz