İstanbul'da 2017'de; 580 bin evin suyu, 493 bin evin de doğalgazı kesil

İstanbul'da 2017'de; 580 bin evin suyu, 493 bin evin de doğalgazı kesil

İstanbul'da geçen sene, 1 milyondan fazla hanenin suyu ya da doğalgazı, faturayı ödeyemedikleri için kesildi...Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi Hakkı Sağlam'a göre bu tablo, "yoksulluğun geldiği noktayı gözler önüne seriyor"...

İSKİ ve İGDAŞ'ın resmi rakamlarına göre İstanbul'da 2017'de faturasını ödeyemeyen 580 bin evin suyu, 493 bin evin de doğalgazı kesildi..

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı...Tekin verdiği soru önergesinde "milyonlarca vatandaşın temel ihtiyaçlardan mahrum bırakılmasını nasıl açıklıyorsunuz?" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi Hakkı Sağlam'a göre ise bu tablo,"Türkiye'de yoksulluğun geldiği noktayı gözler önüne seriyor".....

"TÜRKİYE'DE YOKSULLUĞUN GÖSTERGESİ HEM ÜLKEMİZİN HEM İSTANBUL'UN GELDİĞİ NOKTAYI GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR ACI BİR TABLO İSTANBUL'UN YAKLAŞIK DÖRTTE BİRİNİN ISINMA VE TEMEL İHTİYAÇ OLAN SU İHTİYACINI KARŞILAYAMADIĞINI GÖRÜYORUZ.. "

"1600 LİRA ASGARİ ÜCRET ALIYOR MİLLET GEÇİNMESİ TABİ ZOR OLUYOR 4 KİŞİLİK BİR AİLE HESAP EDERSENİZ İKİ BUÇUK MİLYARI BULUYOR ALLAH VATANDAŞA KOLAYLIK VERSİN"

Sağlam, sorunun çözümü için adım atılmalı diyor..

"BU TABLOLAR BİZİ ÜZÜYOR DİLERİZ HÜKÜMET VE İBB BAŞKANI SAYIN UYSAL BU TABLOYU BİR AN ÖNCE GÖRÜR VE SORUN ÇÖZME NOKTASINDA ADIM ATAR, TALEBİMİZ BU YÖNDEDİR. BAŞTA HÜKÜMET OLMAK ÜZERE İBB BAŞKANININ BU SORUNU ÇÖZMESİ GEREKİYOR BİZ CHP OLARAK BU SORUNUN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA HER TÜRLÜ KATKIYI SUNMAYA HAZIRIZ DAHA ÖNCE DE SUNMUŞTUK"

"İNSANLAR ÖDEYEMEDİKLERİ İÇİN AÇ SUSUZ MU KALACAKLAR BÖYLE BİR ADALET VAR MI HERŞEYDE DE BİR ZAM VAR"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz