"PTTmessenger ile haberleşme daha güvenli olacak"

"PTTmessenger ile haberleşme daha güvenli olacak"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan; milli, güvenli ve ileri teknoloji ile geliştirilen PTTMessenger'la kurum ve şirketlerin güvenli haberleşme ihtiyacının giderildiğini söyledi. Arslan, "Bu sayede, haberleşme konusunda güvenlik tehditlerinin giderildiğini" söyledi...

Bakan Ahmet Arslan, PTT'nin, güvenli haberleşme sistemleri üzerine uzun süredir yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları sonucunda, PTTMessenger olarak adlandırılan, milli kurumsal haberleşme ürününü geliştirdiğini söyledi.

Arslan yaptığı açıklamada, "PTTMessenger, özellikle kurumsal haberleşme ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, şirketin uzman ekibiyle hazırlanmış bir yüksek teknoloji ürünüdür. Bu ürün, bilişim teknolojileri dünyasında ispatlanmış ileri haberleşme teknolojileri ve siber güvenlik metodolojileri kullanılarak geliştirilmiştir" dedi.

Haberleşme trafiğinin yurt dışına veya kurum dışına çıkmadığı bir altyapının kullanıldığını belirten Arslan, sistemin güvenliğinin ileri kripto teknolojileri kullanılarak sağlandığına işaret etti; sisteme her türlü zafiyet tarama ve sızma testlerinin uygulandığını bildirdi.

PTTMessenger'ın kullanıldığı ilk görüşmeyi, Başbakan Binali Yıldırım gerçekleştirmişti...

Yıldırım, bu haftaki Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde Hatay'daki Zeytin Dalı Harekat Merkezi'ne PTTMessenger uygulamasıyla bağlanmış ve 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ile görüşmüştü...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz