İstanbul Güngören'de binanın altındaki trafoda yangın çıktı

İstanbul Güngören'de binanın altındaki trafoda yangın çıktı

İstanbul Güngören'de bir binanın altına yapılan trafoda beşinci kez yangın çıktı..."Sürekli bir canlı bombanın üzerinde oturuyoruz" diyen vatandaşlar, trofonun kaldırılmasını istedi.

İstanbul Güngören’de bir binanın altındaki trafoda üst üste meydana gelen patlamalar ve arından çıkan yangın apartman sakinlerini sokağa döktü..

"TRAFONUN BİR ÜST KATINDA OTURUYORUM. 2 HAFTA ÖNCE BİR ÖNCEKİ PATLAMA OLDU. BİR SENE İÇİNDE DÖRDÜNCÜ PATLAMA. KAYMAKAMLIĞA MÜRACAAT ETTİK. BELEDİYEYE MÜRACAAT ETTİK. YUKARIDA PARK VAR. ORADAN YER VERİLMEYECEĞİNİ SÖYLÜYORLAR. MAĞDURUZ. ÇATLIYOR, PATLIYOR. GELİYORLAR. YİNE YAPILDI. YİNE PATLADI"

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri trafodaki yangını kısa sürede söndürdü; Ancak vatandaşlar yetkililerden kalıcı bir çözüm talep ediyor...

"SÜREKLİ BİR CANLI BOMBANIN ÜZERİNDE OTURUYORUZ. BÜTÜN YETKİLİ BİRİMLERE BAŞVURULARIMIZI YAPTIK. ENERJİ BAKANLIĞI, GÜNGÖREN BELEDİYESİ, BEDAŞ, TEDAŞ HEPSİNDEN DÖNÜŞLERİ ALDIK. EN SON KONU GÜNGÖREN BELEDİYESİ’NİN BU TRAFOYU BURADAN DEPLASE ETMESİNE KALDI. BİR 20-30 METRE KARE YER VERİLECEK. BU TRAFO BURADAN KALDIRILACAK. BUNUN BAŞKA BİR ŞEYİ YOK. GEÇİCİ DEĞİL KALICI ÇÖZÜM İSTİYORUZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz