FETÖ ile irtibatı olmayan 1823 kişi göreve iade edildi

FETÖ ile irtibatı olmayan 1823 kişi göreve iade edildi

OHAL kapsamında 697 sayılı kanun hükmünde Kararname, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni kararnameye göre, bazı kamu kurum ve kuruluşlarından 214, TSK'dan ise 48 kişi kamu görevinden çıkartıldı. Birer televizyon ve radyo kanalı da kapatıldı. FET֒nün "Mor Beyin" kumpası sonucu ByLock kullandıkları iddiası nedeniyle görevlerinden ihraç edilen 2 bin 168 kamu çalışanından bin 823’ü görevlerine iade edildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan 697 sayılı KHK ile FET֒nün “Mor Beyin” kumpası sonucu ByLock kullandıkları iddiası nedeniyle görevlerinden ihraç edilen 1823 kişi, görevlerine iade edildi.

Göreve iade edilen personel, bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren 10 gün içinde işine dönmezse "çekilmiş" sayılacak.

Göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları güne kadar geçen süreye ilişkin mali ve sosyal hakları ödenecek. Ancak herhangi bir tazminat talebinde bulunamayacaklar.

Yeni kararname ile; Milli Eğitim Bakanlığından 106, Kara Kuvvetleri Komutanlığından 18, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 30 olmak üzere toplam 262 kişi kamudan ihraç edildi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığında 1, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 4 kişi olmak üzere TSK’dan emekli olmuş 5 kişinin rütbeleri de alındı.

Yeni KHK ile birlikte, bir radyo ve bir televizyon kanalı da kapatıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz