Karkas et yerine kesimlik hayvan ithal edilecek

Karkas et yerine kesimlik hayvan ithal edilecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bu yıl karkas et yerine canlı kesimlik hayvan getirileceğini açıkladı; "Besilik hayvan yerine düvelik hayvan ithalatı için çalışma yapıyoruz." dedi.

FAKIBABA: "BİR BAKAN OLARAK BEN NİYE İTHALAT YAPAYIM. EN FAZLA BENİ ÜZÜYOR AMA GÜCÜNÜZ YETMİYORSA EN DOĞRU İŞLERİ YAPMAK ZORUNDASINIZ."

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, et ithalatıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi.

"Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor Projesi" kursiyerlerinin mezuniyet töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fakıbaba, özel sektöre ve hayvan üreticisine kolaylıklar sağladıklarını söyledi.

FAKIBABA: "2018'DE BİZ KARKASTAN VAZGEÇECEĞİZ, DİREKT OLARAK CANLI KESİMLİK HAYVAN GETİRECEĞİZ. DEVLET OLARAK BESİLİK GETİRİYORDUK, BESİLİĞİ KALDIRDIK ÖZEL SEKTÖR GETİRSİN. TARIM BAKANLIĞI TİCARET YAPMASIN. ÖZEL SEKTÖRÜN VE ÜRETİCİNİN ÖNÜNÜ AÇIYORUZ."

Fakıbaba, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ithal etlerin "helal kesim yapılmadığı" yönündeki eleştirilerine de tepki gösterdi.

FAKIBABA: "SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA YANLIŞ BİLGİLER VERİYORLAR. 'KİMDEN OLACAK, MÜSLÜMAN MI OLACAK ' DİYOR. BURASI MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL. ET NASIL ALINIR, KİMDEN ALINIR, MEZBAHALAR NASIL OLUR, BUNLARIN KURALLARI VARDIR. BU KURALLARA GÖRE BİZİM EKİPLERİMİZ GİDER, İNCELER, BAKAR KURALLARINA GÖRE İŞLETİRİZ."

Kuraklıkla ilgili sorular üzerine Fakıbaba, ciddi bir kuraklık yaşandığına işaret ederek, "Bununla ilgili bize önemli görevler düşüyor" diye konuştu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz