Kılıçdaroğlu, AB üyesi ülkelerin büyükelçileri ile buluştu

Kılıçdaroğlu, AB üyesi ülkelerin büyükelçileri ile buluştu

Cumhuriyet halk partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyükelçileri ile biraraya geldi... Ortadoğu ve Suriye'deki son gelişmelerin değerlendirildiği toplantının gündeminde; 2019 seçimleri ve olası ittifak tartışmaları da vardı. Kılıçdaroğlu, bir kez daha "Tek adam rejimine izin vermeyeceğiz" dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyükelçileri ile buluşmasında Dış politikanın yanısıra Türkiye gündemine ilişkin konular da değerlendirdi..

Yaklaşık birbuçuk saat süren basına kapalı toplantının ardından dış ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, görüşmenin detaylarını paylaştı...

"TÜRKİYE AB İLİŞKİLERİ, TÜRKİYE'NİN NİN MARUZ KALDIĞI ZORLUKLARI, ERKEN SEÇİM İHTİMALİ, MUHTEMEL İTTİFAKLAR VE SÜRECE İLİŞKİN KAPSAMLI DEĞERLENDİRME YAPTIK. TRNİN RUSYA VE AB İLE İLİŞKİLERİNİ ELE ALDIK. 2018 YILI ZOR BİR YIL. ATACAĞIMIZ ADİMLARLA İLGİLİ AB MUHATAPLARI TARAFINA BİLGİ VERDİK. "

Yılmaz, ittifak tartışmalarıyla ilgili değerlendirme yapılırken CHP Lideri'nin verdiği mesajları da anlattı.

"AKP VE MHPNİN AÇIKLAMIŞ OLDUĞU İTTİFAK BU KONULARI SORDU BÜYÜKELÇİLER. BİZ DE SÜRECİ ANLATTIK. ASLINDA TRDE İTTİFAKIN İKİ KESİM ARASINDA ALACAĞINI OTOKRASİ VE DEMOKRASİYİ SAVUNANLAR ARASINDA İTTİFAK OLABİLECEĞİNİ + BİZ BELİRTTİK. TEK ADAM REJİMİNE BOYUN EĞMEYECEĞİMİZİ SÖYLEDİ GENEL BAŞKANIMIZ."

Ve hükümetin Suriye politikası...

"HÜKÜMETİN SURİYE POLİTİKASI İFLAS ETMİŞTİR. İDLİBE HALEP'TEN KAÇAN CİHATCİ GRUPLAR GELDİ. TR BU GRUPLARIN HAMİLİGİNE SOYUNDU. EĞER TR SURİYE KONUSUNDA STRATEJİ DEĞİŞTİRMEZSE EL NUSRA'YA DESTEK VEREN BİR ÜLKE OLARAK TAKDİM EDİLECEK. BUNDAN DERHAL VAZGEÇİLMESİ GEREKİYOR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz