Dışişleri komisyonu'nda “terbiyesiz” tartışması

Dışişleri komisyonu'nda “terbiyesiz” tartışması

Meclis Dışişleri Komisyonu'nda dün yaşanan tartışmanın yankıları bugün de devam etti.. Tartışmanın tarafları Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Cumhuriyet halk partisi Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’dı... Karşılıklı sert eleştirilerle tansiyon yükseldiği toplantının ayrıntıları da ortaya çıktı.. Anamuhalefet kanadından sert mesajlar geldi..

ÖZTÜRK YILMAZ: "BİZ MUSUL'DA 101 GÜN ESARET YAŞAMIŞIZ BU VATAN, BU MİLLET İCİN. HERKES HADDİNİ BİLECEK"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın eleştirilerinin hedefinde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu vardı.. İki isim Meclis Dışişleri Komisyonu'nda karşı karşıya geldi... CHP'li Yılmaz'ın eleştirilerine karşı Bakan'ın “terbiyesiz” sözleriyle yanıt verdiği ifade edildi.. Komisyonda yaşananları Öztürk Yılmaz anlattı..

ÖZTÜRK YILMAZ: BAKANIN USLUBU DEVLET ADAMINA YAKIŞACAK BİR ÜSLUP DEGİLDİ. EGE ADALARIYLA İLGİLİ NEDEN PROTESTO NOTASI VERMİYORSUNUZ DEDİK. BU ADALARA KİM SAHİP ÇIKACAK, NEDEN SESSİZ KALIRSINIZ DEDİK. İKİNCİSİ SURİYE KONUSUYDU. BU GRUPLARI NEDEN DESTEKLİYORSUNUZ. TURKİYEYİ İDLİB'TE NEDEN RADİKAL GRUPLARLA AYNI ÇUVALA SOKUYORSUNUZ DEDİK. SİNİRLENDİ HAKARET ETTİ. HAKARET EDİNCE BİZ DE CEVABINI VERDİK. "

Karşılıklı sert eleştirilerle tansiyon yükselince CHP’li üyeler bakanı protesto ederek komisyonu terk etmişti.. O sırada Dışişleri Bakanı'nın CHP'li Yılmaz'a, "Başkonsolos olmak için kaç kez kapıma geldin" dediği de öne sürüldü... Yanıt sert oldu..

"BU MAKAMLARA ALNIMIZIN TERİYLE YÜZÜMÜZÜN AKIYLA GELDİK. HİCKİMSE GİBİ SAKSAKCİLİK YAPARAK GELMEDİK BU MAKAMA. O YÜZDEN DE MAKAMLARIMIZDA ÖZGÜVEN İLE DURUYORUZ. BİRİLERİNE YALTAKCİLİK YAPMIYORUZ. BİRİLERİNE YAĞ ÇEKMİYORUZ. ŞİMDİ BİRİLERİ KONUSACAKSA ONLARA SÖYLEYECEK BİN TANE SÖZÜMÜZ VARDIR VE OLACAKTIR. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz