Beştepe'de 2 liderin görüşmesi

Beştepe'de 2 liderin görüşmesi

Siyaset, Erdoğan - Bahçeli zirvesine kilitlendi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, Beştepe'de biraraya geldi. Zirve öncesi, cumhuriyet halk partisi sözcüleri görüşmeyi eleştirdi. Konuyla ilgili bir açıklama da Büyük Birlik Partisi'nden geldi.

BAHÇELİ: "BU DESTEK VE KATKIMIZ AÇIK AÇIK SÖYLÜYORUM 2019'DA YAPILACAK CUMHURBAŞKANLIĞI VE MİLETVEKİLİLĞİ GENELSEÇİMLERİNDE DE MUTLAKA DEVAM EDECEKTİR "

ERDOĞAN: "SİYASETTE HAYIRLI OLAN HER İŞTE ACELE ETMEK LAZIM."

Karşılıklı mesajlar, bu sözlerle verilmişti. MHP Lideri Bahçeli'nin "aday göstermeyeceğiz" ve "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine destek" açıklamasının ardından Erdoğan'dan görüşme daveti gelmişti. Siyaset o görüşmeye kilitlendi.

Erdoğan ile Bahçeli, Beştepe'de saat 16.00'da biraraya geldi.

2 liderin görüşmesi 35 dakika sürdü. basına kpalı toplantının ardından açıklama yapılmadı ama o görüşmenin gündeminde Bahçeli'nin, sözünü ettiği "ittifakın" olduğu ifade ediliyor.

Görüşmeye ilişkin iktidar ve anamuhalefet sözcülerinin açıklamaları da birbirini izledi.

BEKİR BOZDAĞ: "İKİ PARTİNİN 2019 SEÇİMLERİDE İTTİFAK YAPMASI KADAR DOĞAL BİR ŞEY OLAMAZ ŞİMDİDEN NETLEŞMESİ SPEKÜLASYONLARI SONA ERDİRMEK BAKIMINDAN ÖNEMLİ "

TEZCAN: "GEÇMİŞTE SAYIN ERDOĞAN BAHÇELİ'Yİ YAVRU MUHALEFET DİYE TABİR EDERDİ YAVRU MUHALEFETİN HEDEFİ DE YAVRU İKTİDAR OLMAKMIŞ "

Muhalefetin hedefindeki isim ise Bahçeli'ydi.

TEZCAN: "YANİ ÇADIR MAHKEMELERİNİ UNUTTUNUZ MU KARŞILAMA ALAYLARINI UNUTTUNUZ MU .SİZ O SÜRECİN NERESİNDE GÖRÜYORSUNUZ KENDİNİZİ "

ÖZGÜR ÖZEL: "YARIN MHP KURULTAYI İÇİN DE GENEL BAŞKAN ADAYIMIZ ERDOĞAN DERSE ŞAŞIRMAYIN."

Adalet ve kalkınma partisi ile Milliyetçi hareket partisi'nin ittifakının nasıl bir yasal zemine oturtulacağı merak ediyor. Erdoğan ile Bahçeli görüşmesinde izlenecek yol haritasının ele alındığı belirtiliyor.
Bir başka soru da görüşmede erken seçim gündeme geldi mi?

BEKİR BOZDAĞ: "AK PARTİ'NİN DE MHP'NİN DE GÜNDEMİNDE ERKEN SEÇİM TALEBİ YOK AMA BUNU GÜNDEMDE TUTMAYA ÇALIŞANLAR VAR "

iktidar ile mhp'nin ittifakına Büyük Birlik Partisi'nden de destek geldi. Genel Başkanı Mustafa Destici, "bu işbirliğinin yanında olduklarını" bildirdi.

Ankara'da ittifak tartışmaları sürerken, CHP'nin de ittifak söylemi de netleşiyor.

TEZCAN: "TOPLUM KUTUPLAŞMA VE CEPHELEŞMEDEN ÇOK ÇEKTİ BİR BÜYÜK BULUŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR ÖMÜZÜDEKİ GÜNLERDE ONUN TEMSİLCİSİ OLACAĞIZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz