Fetö'cü olduğunu itiraf eden eski Yüzbaşı Akın'ın ifadesi

Fetö'cü olduğunu itiraf eden eski Yüzbaşı Akın'ın ifadesi

"Fettullahçı Terör Örgütü üyesi olduğunu" açıklayarak teslim olan eski Yüzbaşı Burak Akın'ın ifadesi ortaya çıktı... Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler'in eski koruma müdürü Akın, yakalanacağını anlayınca teslim olmaya karar verdiğini söyledi... 15 temmuz darbe girişimine ilişkin davada ise dönemin Denizli Garnizon ve 11. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır ve eski Albay Erol Akman ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

FETÖ üyesi olduğunu söyleyerek Ankara Emniyet Müdürlüğüne teslim olan, Kara kuvvetleri komutanı Yaşar Güler'in eski koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın'ın, emniyetteki ifadesi ortaya çıktı..

"Yakalanacağını anlayınca teslim olmaya karar verdiğini" anlatan Akın'ın "Geçmişte Fetullah Gülen cemaati olarak tanıdığım, şimdi terör örgütü olarak gördüğüm yapılanma hakkında bildiklerimi ve yaşadıklarımı anlatmak istedim'' sözleri ifade tutanağına girdi...

Akın, terör örgütünün kendisi ile temasta bulunan sözde yöneticilerini adlarını açıklarken, kendisinin de askeri lisede okurken FETÖ içinde "Cenk" kod adını kullandığını söyledi.

15 temmuz kalkışmasına ilişkin davada; Dönemin Denizli Garnizon ve 11. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır ve eski Albay Erol Akman ağırlaştırılmış müebbet, 4 eski subay da müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kumpas davalarında yargılama yapan FETÖ'cü hakim ve savcılarla ilgili şikayetleri değerlendiren Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun kararları da soruşturma dosyasında yer aldı.

Dosyada, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in tanıklık talebinin reddedilmesi olayı ayrıntıları ile anlatıldı. Talebi reddeden İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin, yasaya aykırı hareket ederek, görevi kötüye kullandığı belirtildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da FETÖ ile mücadeleye ilişkin bilgi verdi...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz