Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahçeli'ye davet

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahçeli'ye davet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018 yılının ilk grup toplantısında konuştu; Gündeminde Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamaları vardı. "Bu açıklamayı çok önemli görüyorum" diyen Erdoğan, MHP ile birlikte uyum yasalarını çıkaracaklarını söyledi. Grup toplantısı çıkışında basın mensuplarının soruları yanıtlayan Erdoğan, Bahçeli'yi davet ettiğini ve yanıt beklediğini de açıkladı.

ERDOĞAN: "KENDİLERİNE BİR DAVET YAPTIK. YANIT BEKLİYORUZ. SİYASETTE HAYIRLI OLAN HER İŞTE ACELE ETMEK LAZIM. ŞU ANDA BU GÖRÜŞMELER NE KADAR ÖNCEDEN GÜNDEME GELİRSE ONA GÖRE DE BUNLARIN HAZIRLIKLARI YAPILIR. MAHALLİ SEÇİME BİR YIL VAR. NEREDEYSE BİR KAMPANYA SÜRECİDİR."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine destek açıklaması yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi birebir görüşmek için Beştepe'ye davet etti.

Erdoğan'ın yılın ilk grup toplantısındaki en önemli gündem maddesi de Bahçeli'nin açıklamalarıydı.

ERDOĞAN: "BEN SAYIN BAHÇELİ'NİN (DÜN) YAPTIĞI AÇIKLAMAYI ÇOK ÖNEMLİ GÖRÜYORUM. KENDİSİNE, ŞİMDİDEN BEYAN ETTİĞİ, ŞAHSIMIZA DESTEK KARARI İÇİN ŞAHSIM, PARTİM, MİLLETİM ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM. 2019 SEÇİMİNİN YERLİ VE MİLLİ OLANLARLA, İPİ BAŞKA MAHFİLLERİN ELİNDE BULUNANLAR ARASINDA GEÇECEĞİ AÇIKTIR."

Cumhurbaşkanı, 2019 yılındaki seçimler öncesinde çıkarılacak uyum yasaları için MHP ile birlikte hareket edeceklerini vurguladı.

"ERDOĞAN: "SAYIN BAHÇELİ'NİN YERLİ VE MİLLİ DURUŞUNU ÖZELLİKLE VURGULAMAM LAZIM. BU YERLİ VE MİLLİ DURUŞLA BİRLİKTE İNANIYORUM Kİ ÜLKEMİZDE BİZİ BÖLMEK, AYRIŞTIRMAK İSTEYENLER BU HEDEFLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR. BİZLER 7 AĞUSTOS RUHUNU YAŞAMAKTA KARARLIYIZ. SAYIN BAHÇELİ İLE BİR ARAYA GELİRİZ. ÜLKEMİZİN SORUNLARINI DERTLERİNİ KONUŞURUZ, UYUM YASALARINI DA YAPAR GELECEĞE BERABER YÜRÜRÜZ. "

Erdoğan'ın gündeminde Amerika Birleşik Devletleri'nde jüri kararı verilen Hakan Atilla davası da vardı.

ERDOĞAN: "AMERİKA'DAKİ MALUM DAVA, İŞTE BİR SİYASİ İÇERİKLİ DARBE GİRİŞİMİNİN ADRESİDİR.... TÜRKİYE'Yİ GÜYA EKONOMİK NOKTADA SIKIŞTIRMAK FETÖ İLE FBI, CIA İLE TÜRKİYE'Yİ SIKIŞTIRMA OPERASYONU... FAKAT BU DA TUTMAYACAK BUNU DA BAŞARAMAYACAKLAR. TÜRKİYE BİR KABİLE DEVLETİ DEĞİLDİR BU BİLİNE !!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de yüklendi.

ERDOĞAN: " GEÇMİŞTE PARTİMİZ ÇATISI ALTINDA OLUP DA BUGÜN DIŞARIDA BAŞKA HAVALARDA GEZEN HİÇ KİMSENİN PARTİMİZLE, HAREKETİMİZLE İLGİLİ SÖZ SÖYLEMEYE HAKKI YOKTUR. BU BERABERLİĞİ, BU DAYANIŞMAYI ZEDELEYENLER BİLSİNLER Kİ ARTIK BU KERVANIN SAMİMİ YOLCULARI DEĞİLDİR. BU TRENDEN DÜŞÜNLER, KUSURA BAKMASINLAR DÜŞTÜKLERİ YERDE KALIRLAR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz