"Aynı menzile yürüyen paralel iki hükümet var"

"Aynı menzile yürüyen paralel iki hükümet var"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a seslenen Anamuhalefet lideri, "Türkiye'de iki hükümetin bulunduğunu" öne sürdü. Kılıçdaroğlu'nun hedefinde sığınmacılar için harcanan milyar dolarlar da vardı.

"AYNI MENZİLE YÜRÜYEN PARALEL İKİ HÜKÜMET VAR, BİR SARAY HÜKÜMETİ İKİ ANAYASAL BİNALİ YILDIRIM HÜKÜMETİ.."

Türkiye'de aynı anda iki hükümet olduğunu öne süren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; iktidara, eğitim alanındaki değişiklikler, Dış politikadaki gelişmeler ve art arda gelen zamlar üzerinden yüklendi...

"DIŞ POLİTİKAYI SARAY HÜKÜMETİ BELİRLER EĞİTİM POLİTİKASINI SARAY HÜKÜMETİ BELİRLER. GAYRI MEŞRU HÜKÜMET DAHA BASKIN. MAZOTA, BENZİNE HER ŞEYE ZAM MEŞRU HÜKÜMETİN GÖREVİ, GAYRIMEŞRU HÜKÜMET YIPRANMASIN DİYE. İKİ PARALEL HÜKÜMET VAR. FAİZİ ARTTIRLMA YETKİSİ BİNALİ YILDIRIM HÜKÜMETİNDE, ARTTI DİYE ŞİKAYET EDEN DE SARAY HÜKÜMETİ. İKİ HÜKÜMET DE 80 MİLYONU FAİZ LOBİSİNE TESLİM ETMİŞ DURUMDA."

Kılıçdaroğlu, eleştirilerini örtülü ödenek bütçeleri ile sürdürdü.

"NASIL OLUR DA BU İKİ PARALEL HÜKÜMET BİRBİRİNDEN HABERSİZ ÖRTÜLÜ ÖDENEK KULLANIYORLAR. AKILCI BİR YÖNÜ YOK, HESABI DA YOK. KAÇ PARA HARCANDIĞINI BİLİYORUZ AMA NEREYE HARCANDIĞINI BİLEN YOK."

Ve ekonomide yaşanan gelişmeler... CHP Lideri, "vatandaş darboğazın içinde" dedi; sandık çağrısı yaptı..

"5 MİLYAR DOLAR PARA ÖDEDİK ET İTHALATINA. SANKİ BU ÜLKENİN BESİCİSİ YOK. ŞİMDİ 70 BİN KASAP ESNAFINA SESLENİYORUM. SEN BUNUN HESABINI SANDIKTA SORMAK ZORUNDASIN KARDEŞİM BÜTÜN EMEKLİLERE SESLENİYORUM, AĞLAYACAĞINIZA SANDIĞA GİDİP OY VERECEKSİNİZ."

Kılıçdaroğlu, Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü yaptığı döneme ilişkin eleştirilere yanıt verdi.

"DİYORLAR Kİ SGK’YI BATIRDI. BENİM EMEKLİ OLDUĞUM ZAMAN SGK’DAKİ AÇIK 2 MİLYAR 341 MİLYON LİRA İDİ. ŞİMDİKİ AÇIĞI 20 MİLYAR LİRAYI AŞTI. ERDOĞANA VE BİNALİ YILDIRIMA SORUYORUM BU RAKAM DOĞRU MUUDUR YANLIŞ MIDIR, SGKYI KİM BATIRDI? SAYIN ERDOĞAN BENİ DUYUYOR MUSUN? DUYACAKSIN BENİ. SEN BATIRDIN BU KURUMLARI SEN. "

Anamuhalefet cephesinde, Suriyeli sığınmacılar için harcanan bütçe de tartışma konusuydu..

"BU 30 MİLYAR DOLAR NEREYE HARCANDI? BAKKAL BİLE DEFTER TURARKEN GELİRİNİ GİDERİNİ YAZAR YA. HİÇKİMSE BİLMİYOR. ADIM GİBİ BİLİYORUM SARAY HÜKÜMETİ DE, BONLAR DA BİLMİYOR, BU RAKAM HATALI BİR RAPOR. 90 KATRİLYON DEMEK. SEN KUL HAKKI YEMEDİYSEN VATANDAŞTAN TOPANAN 30 MİLYAR DOLARI KİME MEREDE HARCADIN "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz