Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde görevden alma

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde görevden alma

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na hızlı bir başlangıç yaparak tüm bürokratların istifasını isteyen yeni belediye başkanı Mustafa Tuna, 6 bürokratın istifasını kabul etti. Öte yandan, belediyeye bağlı bütün şirketlerdeki 100 yönetim kurulu üyesinin de istifaları istendi.

Seçilmesinin ardından geçen hafta belediyedeki tüm bürokratların ve genel müdürlerin istifasını isteyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, ilk görevden almaları gerçekleştirdi.

Tuna, brifingini veren 6 bürokratın istifasını kabul ederek görevden aldı.

Tuna’nın istifasını kabul ettiği bürokratlar arasında Genel Sekreter Yardımcıları İrfan Kaya ve Nazlı Ergül, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Bekir Yağcı, Belediyeler Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanı Osman Usta, Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Akar Pınar Uludağ ile Projeler Dairesi Başkanı Abdullah Taha Yıldırım bulunuyor.

Araştırma Tanıtım ve Belediye İçi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Tezcan ve belediyeye bağlı Belko şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Fatih Tezcan’ın ise kendi istekleriyle ayrıldığı belirtildi.

İstifaları kabul edilerek görevden alınan bürokratların, yeni Başkan Tuna’ya sunum yaparak brifinglerini veren isimler olduğu dikkat çekti.

Mustafa Tuna seçilmesinin ardından üst kademedeki 135 kişinin istifasını istemişti.

Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm şirketlerdeki 100 yönetim kurulu üyesinin de istifaları talep edildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz