Plan ve bütçe komisyonunda görüşmeler devam ediyor

Plan ve bütçe komisyonunda görüşmeler devam ediyor

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri yapılıyor.. Gündemde ise, "servis araçlarına yönelik yeni düzenleme" ve "erken yaşta evlilikle mücadele" başlıkları vardı... Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, sosyal sorunlara çözüm için bir çok yeni projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlıkların bütçe görüşmeleri devam ediyor..

Bugünkü bütçe gündemi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na aitti.. Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, görüşmelere geçilmeden önce Bakanlık bünyesinde koruma altındaki çocukların yaptığı resimleri, komisyon üyelerine hediye etti.

Ardından da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bütçe sunumuna geçildi..

FATMA BETÜL SAYAN KAYA: "ŞU AN 5 BİN 460 ÇOCUK, KORUYUCU AİLE YANINDA YAŞAMINI SÜRDÜRÜYOR. ÖZELLİKLE 0-6 YAŞ ARASINDAKİ TÜM ÇOCUKLARIN KORUYUCU AİLELERİN YANINA YERLEŞTİRİLMESİNİ HEDEFLİYORUZ."

Okul servis araçlarında yapılan yeni düzenlemeye dikkati çeken Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, kadına şiddetin önlenmesine yönelik de çalışmaların sürdüğünü söyledi.

"OKUL SERVİS ARAÇLARINDA YENİ BİR DÜZENLEME YAPTIK. TAŞIMA GÜVENLİĞİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ADIM ATMIŞ OLDUK."
"KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE ADETA BİR DEVRİMİ ORTAYA KOYUYORUZ. BUNUN SONUÇLAIRNI KISA VADEDE GÖRECEĞİZ."

Bakan Kaya, "Erken yaşta evlilikle mücadele" konusunda ise, yeni bir projeyi hayata geçireceklerini duyurdu.

"2018-2023 YILLARI ARASINDA “ERKEN YAŞTA VE ZORLA EVLİLİK”LE MÜCADELE KONUSUNDA EYLEM PLANINI HAYATA GECİRECEĞİZ. BUNUN İÇİN 8 İLDE ERKEN EVLİLİKLER İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILACAK. ERKEN YAŞTA EVLİLİKLERİN YILLAR İTİBARİYLE AZALMAKTA OLDUĞU GÖRÜLMEKTE, 15-16 YAŞINDAKİ EVLİLİKLER YÜZDE 4.6’YA .GERİLEDİ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz