Erdoğan'dan yabancı kontenjanı ile ilgili açıklama

Erdoğan'dan yabancı kontenjanı ile ilgili açıklama

NTV Spor'da yayınlanan programa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yabancı futbolcu sınırlamasıyla ilgili konuştu. Bu konuda 2019 sonrasını işaret eden Erdoğan, "spekülasyon yapmaya gerek yok" dedi.

"YABANCI FUTBOLCU OLMASIN MI? 'HİÇ OLMASIN' MANTIĞI BİR DEFA YANLIŞ BİR MANTIK. BU OLACAK BİR ŞEY DEĞİL. ÇÜNKÜ ONLARIN DA BİZİM FUTBOLUMUZA KATACAKLARI ÇOK ŞEY VAR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV ve NTV Spor ekranlarında yayınlanan %100 Futbol Özel programında spor gündemine dair soruları yanıtladı.

Erdoğan, futbol takımlarındaki yabancı oyuncu sınırıyla ilgili açıklama yaptı, tüm kulüplerin mevcut yasaya göre hareket ettiğini söyledi.

"BİRÇOK ŞUANDAKİ YABANCI FUTBOLCUYLA DİYELİM Kİ 2019'A KADAR ANLAŞMALAR YAPILMIŞ, ŞİMDİ 2019'A KADAR ANLAŞMALAR YAPILDIĞINA GÖRE BUNUN ÜZERİNDE HERHANGİ BİR SPEKÜLASYON YAPMAYA GEREK YOK. BU BİR DEFA YÜRÜYEN BİR SÜREÇ. 2019'DAN SONRASINA YÖNELİK TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU TÜM KULÜPLERLE OTURUP MASAYA YATIRMALI VE BUNDAN SONRAKİ SÜRECİ NASIL SÜRDÜRELİM, YÜRÜTELİM ONUN ÜZERİNDE DURMALARINDA FAYDA VAR"

Cumhurbaşkanı'na "devşirme sporculara" bakış açısı da soruldu.

"İNGİLİZLER OYNATIYOR, FRANSIZLAR OYNATIYOR. KEŞKE KENDİ TOHUMLARIMIZDAN, KENDİ TOPRAKLARIMIZDAN YETİŞSE AMA BU OLMUYORSA VE BU DÜNYANIN DA BİR GERÇEĞİYSE BUNA DA BÖYLE TAMAMIYLA TERS BAKMANIN BANA GÖRE PEK FAYDASI OLMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM."

Liselere girişte sınav sisteminin değişmesiyle, sporculara bir avantaj sağlanıp sağlanmayacağına da cevap verdi Erdoğan.

"PROFESYONELDE BİZ YAPILMASI GEREKENLERİ YAPTIK. AMA BEN ASIL TEŞVİKİN AMATÖRDE YAPILMASININ GEREĞİNE DAHA ÇOK İNANIYORUM. ÇÜNKÜ ORADAKİ LİSANSİYERLERİMİZ ÇOK DAHA FAZLA" "OLİMPİYATA BAKTIĞINIZ ZAMAN AKLA AMATÖR SPORLAR GELİYOR. ŞİMDİ BU AMATÖR SPORLARI BİZİM TEŞVİK İÇİN, BURADAKİ ELİMİZDEKİ İMKAN DA BU NOKTADA ÇOK ÇOK FAZLA. ÖYLEYSE BİZİM BURALARI TEŞVİK ETMEMİZ ÇOK ÖNEMLİ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz