Kılıçdaroğlu'ndan 1881 kişi ile buluştu

Kılıçdaroğlu'ndan 1881 kişi ile buluştu

Antalya'nın Kemer ilçesinden Ankara'ya gelen 1881 kişi, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile buluştu. Konuklarına hitap eden Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet tarihinde, kadınların kazanımlarının tümünde" Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasının bulunduğunu hatırlatarak, Büyük Önder'e kadınların, erkeklerden daha çok sahip çıkması gerektiğini söyledi...

KILIÇDAROĞLU:"ARTIK BÜTÜN DÜNYA ŞU GERÇEĞİ BİLİYOR. BÜTÜN MAZLUM TOPLULUKLARIN, BÜTÜN MAZLUM İNSANLARIN TARİHTEKİ EN ÖNEMLİ LİDERİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'TÜR."

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sonsuzluğa uğurlanmasının 79'uncu yılında, Antalya'nın Kemer ilçesinden gelen 1881 kişi ile biraraya geldi.

Etkinlikte konuşan Kılıçdaroğlu, Türk kadınının Cumhuriyet tarihinde edindiği önemli kazanımlara değindi, her birinin altında Atatürk'ün imzasının bulunduğunu hatırlattı.

KILIÇDAROĞLU:"21.YY'DA BAZI ÜLKELERDE KADINLAR ARABA KULLANSIN MI TARTIŞMLARI YAPILIRKEN, 21.YY'DA KADINLAR SİNEMAYA GİTSİN Mİ TARTIŞMALARI YAPILIRKEN, 21.YY'DA KADINLAR SOKAKTA YALNIZ GEZSİN Mİ GEZMESİN Mİ TARTIŞMALARI YAPILIRKEN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRÜK 3 NİSAN 1930'DA KADINLARIN MUHTAR SEÇİMLERİNE KATILAMLARINI YASALAŞTIRMIŞTIR. 5 ARALIK 1934'TE KADINLARIN MİLLETVEKİLİ SEÇİLMELERİNİN ÖNÜNÜ AÇMIŞTIR. O AÇIDAN BÜTÜN KADIN KARDEŞLERİME SESLENMEK İSTİYORU. ERKEKLERDEN ÇOK DAHA FAZLA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E SAHİP ÇIKINIZ. KIZLARINIZA SAHİP ÇIKINIZ, ÇOCUKLARINIZA SAHİP ÇIKINIZ. SİZE SİYASETİN YOLUNU AÇAN KİŞİ GAZİ MUSATAFA KEMAL ATATÜRK'TÜR."

Anamuhalefet lideri, kız çocuklarının okutulması konusunda her türlü desteğin verilmesi gerektiğine de vurgu yaptı.

KILIÇDAROĞLU:"KADININ YAŞAMI, KADININ GİYİMİ KUŞAMI BİZİ HİÇ İLGİLENDİRMİYOR. BİZİ İLGİLENDİREN KIZ ÇOCUKLARIMIZIN OKUMASIDIR. KIZ ÇOCUKLARIMIZI DAHA FAZLA OKUTMAK, ONLARA HER TÜRLÜ İMKANI VERMEK HEPİMİZİN BOYNUNUN BORCUDUR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz