GÜNDEM

Yurdun Genelinde Hava Raporu

Kış, geldi çattı. Soğuk hava koşulları yurdun birçok noktasında hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı kazaları beraberinde getirdi; Kars'ta meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti. Zonguldak Ereğli'de batan gemideki kayıp 11 kişi için arama kurtarma çalışmaları sürüyor.


Kars'ta kar ve tipi ulaşımı felç etti. Kağızman ilçesinde tır ile ticari taksi çarpıştı.Kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

Van'da kar yağışı nedeniyle çok sayıda yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Bazı uçaklar rötar yaptı.
Bir tır, kar yağışından dolayı kayarak yolu kapattı; ardından bir otomobil makas atan tıra çarptı.Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Zonguldak Ereğli'de 1 mürettebatın hayatını kaybettiği gemi kazasında kaybolan 11 kişi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar karadan, denizden ve havadan yürütülüyor. Ereğli ilçesinde fırtına nedeniyle ikiye bölünen Kamerun bandıralı yük gemisinin son hali ise kameralara böyle yansıdı.

İlçede fırtına ve dev dalgalar, 92 balıkçı teknesine zarar verdi. Hasar gören tekneler bakım ve onarımdan geçirilecek. Anadolu Otoyolu ile D-100 kara yolunun Düzce kesiminde sis nedeniyle görüş mesafesi azaldı. Yoğun sis ulaşımı olumsuz etkiledi.

Erzurum ve Bingöl'ün bazı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.